** Infekcijos agentų (tokių, kurie paminėti aukščiau lentelėje) neturi būti. Jeigu patogenų randama, turi būti pradėtos dezinfekcijos procedūros!
"Sanosil" dezinfektanto ir valymo produktų panaudojimo ypatumai. Išvalymas prieš naujos paukščių partijos patalpinimą
- Norint užtikrinti, kad kiekviena nauja paukščių partija būtų patalpinama absoliučiai švariomis sąlygomis, prieš tai buvusių paukščių laikymo vietos turi būti kruopščiai išvalytos ir išdezinfekuotos.
- Turi būti užtikrintos sąlygos, kad nė vienas infekcijos agentas nebūtų perduotas ir kad viena paukščių partija neužkrėstų kitos. Galimos tokios procedūros:
Sausas valymas
-
Pašalinami visi mobilūs įrengimai ir įrankiai;
-
Pašalinami visi pašarų likučiai iš šėrimo, pašarų paskirstymo ir laikymo įrenginių;
-
Pašalinamos visos dulkės nuo paviršių, vamzdynų, ventiliacijos spintų, įrenginių ir t.t.;
-
Pašalinami visi užteršti pakratai;
-
Pašalinamos visos šiukšlės, pašaliniai daiktai iš sunkiai pasiekiamų vietų.
Vandens tiekimo sistemos
-
Ištuštinamos visos talpos ir konteineriai ir įsitikinama, kad juose nėra nuosėdų.
-
Mechaniškai išvaloma ir išplaunama;
-
Visos talpos pripildomos tokiu vandens kiekiu, kad būtų pilnai užpildyta vandens tiekimo sistema. Įpilama "Sanosil Super 25 Ag" dezinfektanto iki bus pasiekta rekomenduojama dozė: 1 litras "Sanosil Super 25 AG" 1 m3 vandens.
-
Dezinfekcijos tirpalui leidžiama patekti į geriamą vandenį ir jis ten paliekamas 12 valandų. (Didinant dozę, ekspozicijos laikas gali būti žymai sumažintas).
-
Dezinfekuojantis tirpalas išleidžiamas, po to jokia neutralizacija nebeatliekama ir vandens tiekimo sistema užpildoma šviežiu vandeniu. Praplovimas nebūtinas.
-
(Pastoviai dozuojant nedideles dozes "Sanosil", atsinaujinantis užkratas gali būti efektyviai sunaikinamas.
-
Dozavimas: 30 ml "Sanosil Super 25 AG" 1000 litrų vandens).
Drėgnas valymas
- Svarbu: kruopštus ir pilnas išvalymas padidina po to sekančios dezinfekcijos efektyvumą.
- Tai reiškia, kad bus sunaudotas mažesnis dezinfektanto kiekis, nei valant purvinus paviršius.
- Kombinuotais rūko/aukšto slėgio įrenginiais (pvz. Kärcher HD 13/18s su putų įtaisu)
- "Sanosil Sano Mousse" išpurškiamas ant visų paviršių – grindų, sienų, lubų, sijų, kolonų ir kt.
- Dozavimas: 1:50 vandens temperatūra apie 30° C.
- Putų ekspozicijos laikas: apie 30 min.
- Paviršiai kruopščiai nuplaunami aukšto slėgio įrenginiu, naudojamas karštas vanduo.
- Sano Mousse labai efektyvus fermentinis putojantis valiklis, gerai nuplaunantis visų tipų riebalus, proteinus, organinį ir neorganinį purvą.Sano Mousse neturi savyje aplinką teršiančių medžiagų ir biologiškai degraduoja.
- Putos susilpnina purvo sukibimą su paviršiumi ir jis lengvai nuplaunamas aukšto slėgio įrenginiu).Ypatingas dėmesys skiriamas tuštiems pašarų ir gyvūnų geriamo vandens paskirstymo ir tiekimo įrenginiams.
- Jie turi būti ypatingai kruopščiai išvalyti.
- Negalima pamiršti: ventiliacijos spintų, ventiliacijos sistemų, pakrovimo ir iškrovimo zonų, visų nešvarių vietų apie pastatus, pašarų ruošimo vietų ir kt.
Bendra Dezinfekcija
- Po valymo, išdžiūvus išvalytoms vietoms, infekcijos agentų čia vis dar gali likti ir vis dar gali būti pavojus naujai paukščių partijai užsikrėsti.
- Dėl šios priežasties yra būtina atlikti dezinfekciją, kad būtų eliminuoti visi virusai, bakterijos, pelėsiai ir grybai.
- Priklausomai nuo situacijoms, rekomenduojama naudoti 6 % "Sanosil Super 25 Ag" (padidinto efektyvumo, paruoštas vartojimui tirpalas) ar 3 % "Sanosil Super 25 Ag" (standartinio efektyvumo paruoštas vartojimui tirpalas).
- Dezinfekantas gali būti naudojamas rankinio purkštuko pagalba (pvz.: "Sanospray 5000") ar išpurškiamas šalto rūko įrenginio pagalba.
- Šiam tikslui labai sėkmingai naudojamas "Sanosil Turbofogger", portatyvinis, veikiantis nuo elektros srovės šaltinio pneumatinis įrenginys, kurio pagalba galima greitai ir veiksmingai rūku apdoroti didelius paviršius.
- Mažesnės patalpos: naudojant "Turbofogger" sistemingai ir kruopščiai išpurškiami visi paviršiai (grindys, sienos, lubos, kolonos, sijos ir kt.).
- Dozavimas: 50 ml 6% "Sanosil Super 25 Ag" tirpalo į 1 m2.
- Didelėse patalpose naudojamas galingesnis šalto rūko įrenginys "Sanosil Sanomat".
- Šis įrenginys pastatomas prie atvirų durų ar ventiliacijos vamzdžių.
- Galinga oro srovė per labai trumpą laiko tarpą paverčia didelį dezinfektanto kiekį smulkaus rūko dalelėmis.
- Aerozolis pasiekia visas atokiausias kerteles ir išdezinfekuoja didelius paviršius.
- Dozavimas: 1 litras ml 6% "Sanosil Super 25 Ag" tirpalo 100 m3oro.
- Dezinfekuojami visi mobilūs įrenginiai ir įrankiai, kurie prieš tai buvo pašalinti iš patalpų (net šluotos, kastuvai, grėbliai, kibirai, girdyklos ir kt.).
- Šiam tikslui rekomenduojamas "Sanosil Turbofogger".
- Maži paviršiai gali būti apipurškiami naudojant rankinį purškiklį Sanospray 5000.
- Dezinfekuojamos visos kitos patalpos (...smėlis).
- Grindų apdorojimui naudojamas 100 ml/m2 3% "Sanosil Super 25 Ag"tirpalo, kuris išpurškiamas su Sanospray 5000 ar palaistant laistytuvu.
Naudojant "Sanosil" dezinfektantą pasiekiamas produkcijos augimas, padidėja apyvarta
Dažniausias dezinfekcijos metodas yra dezinfekavimas karštu rūku, naudojant dezinfekantus formaldehido pagrindu.Produktai aldehido pagrindu gali būti pagaminami sąlyginai mažesnėmis kainomis ir yra žinomi kaip „labai efektyvūs“.Tačiau šie produktai turi vieną labai svarbią neigiamą savybę: formaldehido poveikis imuninei sistemai pasireiškia įleisdamas, taip vadinamus, infekcinius mediatorius (Histaminas).Jie sukelia didelį odos, kvėpavimo takų ir akių sudirginimus net esant labai mažai jų koncentracijai. Rimtų alerginių reakcijų pasireiškimo rizika yra labai didelė asmenims, kurie turi reguliarų kontaktą su aldehidais. Be to, įrodytas aldehidų kancerogeninis efektas ir centrinės nervų sistemos pakenkimas.Dėl didelio dezinfekantų aldehido pagrindu toksiškumo išvalytos patalpos turi būti vėdinamos mažiausiai 3 dienas, kol bus galima patalpinti naują paukščių partiją.Dezinfekuojant nekenksmingais "Sanosil" produktais, nauja paukščių partija gali būti įleidžiama labai greitai (kaip taisyklė, po 1 dienos).
"Sanosil" dezinfekcijos programa paukščių auginimo eigoje
Pastovaus "Sanosil" dezinfektanto naudojimo programos esmė, visų pirma, tame, kad naikinami infekcijos agentai paukščių auginimo zonoje, antra - atliekama infekcijos paplitimo partijos viduje prevencija. Nustačius kritines infekcijos vietas pagal p. 2.1, galimi infekcijos šaltiniai sistemingai eliminuojami/minimizuojami.
Kiaušiniai/paukščiai
Kiaušinių dezinfekcija inkubatoriuose minimizuoja infekcijų riziką naujai išsiritusiems viščiukams nuo patogenų, esančių ant lukšto paviršiaus: E. Coli, Salmonella enteritidis ir Staphylococcus (sukeliančius diarėją ir trynio infekcijas).Transporto konteinerių ir narvelių dezinfekcija taip pat sumažina užkrato atsiradimo riziką. Kiaušinių dezinfekcija atliekama prieš inkubaciją naudojant 3% "Sanosil Super 25 Ag" tirpalą. Dezinfekcija gali būti atliekama pamerkiant ar dezinfektantu apipurškiant kiaušinius (Sanospray 5000,Turbofogger)."Sanosil S003" nepažeidžia ir nesusilpnina kiaušinio lukšto ir embriono.Visi transporto konteineriai ir priemonės turi būti kruopščiai išplautos vandeniu ar plovimo priemonėmis ir išdezinfekuotos prieš kraunant naują partiją.
Rekomenduojamas 3% "Sanosil Super 25 Ag" tirpalas, kuris išpurškiamas su Turbofogger ar Sanospray. Kiaušinių dezinfekcija prieš inkubaciją minimizuoja infekcijų riziką naujai išsiritusiems viščiukams nuo patogenų, esančių ant lukšto paviršiaus: E. Coli, Salmonella enteritidis, Staphylococcus (sukeliančius diarėją ir trynio infekcijas) bei kitas ligas. Kiaušinių dezinfekcija atliekama naudojant 3% "Sanosil Super 25 Ag" tirpalą (30 ml dezinfektanto 1 litrui švaraus vandens). Dezinfekuojama pamerkiant ar apipurškiant kiaušinius aerozoliu, pagamintu šalto rūko generatoriumi. Ekspozicijos laikas: Apipurškiant aerozoliu - 20 min.; Pamerkiant – kiaušiniai trumpam pamerkiami į dezinfekcijos tirpalą (vienas litras dezinfekcijos tirpalo 300-400 kiaušiniams), ištraukiami ir palaukiama kol išdžiūs.Po dezinfekcijos kiaušinių papildomai nuplauti ir nušluostyti nereikia. Dėmesio: Dezinfekcijos tirpalo temperatūra turi būti 20 - 30 0 C. 3% "Sanosil Super 25 Ag" tirpalas nepažeidžia ir nesusilpnina kiaušinio lukšto ir embriono.
Oras
Vietovėse, kur ore susidaro didelis kiekis dulkių, rekomenduojama įrengti ventiliacijos sistemas su filtrais, sulaikančiais elektrostatines daleles/dulkes, o taip pat galingas ultravioletines lempas oro dezinfekcijai.
Gyvūnų geriamo vandens sistemų dezinfekcija
Neišvalytas ir užkrėstas vanduo, ilgi vamzdynai ir užterštas ekskrementais geriamas vanduo - štai idealios sąlygos daugintis visų rūšių bakterijoms. Vandens užkrėtimas E. Coli -dažniausiai pasitaikanti ir labiausiai įgrisusi problema, dėl kurios atsiranda diarėja ir mažėja pelnas. Standartinis sprendimas – vandens dezinfekavimas. Jeigu vandens dezinfekcijai naudojamas chloras, jis, sukelia paukščių akių ir kvėpavimo takų sudirginimą ir veda prie to, kad paukščiai mažina, kartais iki minimumo, vandens naudojimą. Tai silpnina jų sveikatą, daro juos pažeidžiamais visokiomis ligomis ir mažina pašarų efektyvumą.
Dėl šios priežasties reikia daugiau laiko ir pašarų, kad paukščiai užaugtų iki kondicinio svorio. Iš kitos pusės, mažesnis chloro kiekis nepakankamai gerai dezinfekuoja geriamą vandenį. Dezinfekuojant vandenį nekenksmingu, bet veiksmingu "Sanosil Super 25 Ag", visi infekcijos šaltiniai agentai patikimai eliminuojami, o vandens skonis ir kvapas nepakinta.Vandens sistemos visų pirma išvalomos, kaip nurodyta 3.3. Po to į paduodamo vandens vamzdį įmontuojama dozavimo sistema. Automatinis tikslus "Sanosil Super 25 Ag"kiekio dozavimas garantuoja gerą vandens kokybę sistemoje visą laiką ir visose jos vietose. Dozavimas: 10 - 50 ml "Sanosil Super 25 Ag" 1000 litrų vandens (priklausomai nuo tiekiamo vandens kokybės).
Pašarai
Jeigu gamintojas užtikrina gerą pašarų kokybės kontrolę, jie dažniausiai nekelia infekcijos pavojaus. Vis dėlto būtina įgyvendinti keletą prevencijos priemonių.
-
Periodiškai būtina ištuštinti, išvalyti ir su 6% "Sanosil" tirpalu išdezinfekuoti pašarų paskirstymo ir gamybos sistemas, įskaitant silosus;
-
Transportuoti pašarų komponentus ir pašarus švariuose ir uždaruose transporto įrenginiuose, apsaugotuose nuo dulkių;
-
Mažinti drėgnumą, kad išvengti pelėsių atsiradimo;
-
Kontroliuoti, kad prie pašarų nepatektų graužikai, paukščiai ir vabzdžiai.
Pakratai
Gerai parinkti pakratai dažniausiai nekelia didelio infekcijos pavojaus. Jie turi būti saugomi sausai, apsaugant nuo purvo ir dulkių. Pakratus reikia transportuoti švariose, uždarose transporto priemonėse, apsaugotose nuo dulkių. Jeigu pakratų kokybe abejojama, jie paskleidžiami ir dezinfekuojami 3% „Sanosil Super 25 Ag“ tirpalu.
Personalas ir lankytojai